Mobil Dünyası Teknoloji

Apple, Intel’in Akıllı Telefon Modem İşletmesini Satın Alacak

10 ay Önce

Apple ve Intel, Apple’ın Intel’in akıllı telefon modem işletmesinin çoğunluğunu edinmesi için bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşmanın yanı sıra yaklaşık 2200 Intel çalışanı Apple’a katılacak. 1 milyar dolar değerinde olan bu anlaşmanın, 2019’un son çeyreğinde onaylanması bekleniyor.

Şu anda mevcut ve gelecekteki kablosuz teknoloji için edinilen patentlerle birlikte Apple 17000’den fazla kablosuz teknoloji patentine sahip olacak.

Apple sorun yaşadığı Qualcomm şirketi ile Nisan ayında yaptığı anlaşmaya göre bu şirketin akıllı telefonlar için ürettiği modemleri kullanacağını belirtti.

Bu olayın ardından Intel, en büyük müşterisi Apple şirketini kaybettiklerini, bu yüzden bu teknolojide bir gelecek görmediklerini belirterek 5G modem üretiminden çekildi. Ardından Intel bu teknolojisini satacak bir şirket aradı ve Apple ideal müşteri olarak karşılarına çıktı.

Intel CEO’su Bob Swan “Bu anlaşma, ekibimizin yarattığı kritik fikri mülkiyet ve modem teknolojisini korurken, 5G ağı için teknoloji geliştirmeye odaklanmamızı sağlıyor. Apple’a uzun zamandır saygı duyduk ve bu yetenekli ekip ve ileriye dönük bu önemli yatırım için doğru ortamı sağladıklarına eminiz. Şebeke operatörleri, telekomünikasyon ekipmanı üreticileri ve bulut servis sağlayıcıları dahil olmak üzere, global müşteri tabanımızın ihtiyaçlarına en uygun olan 5G’ye tam gayret göstermeyi dört gözle bekliyoruz. ” dedi.

Apple bu teknolojiyi satın alarak 5G teknolojisi ile üretilecek telefonlarda önemli bir avantaj edinmiş olacak.

Etiket 5g Apple Intel

Sosyal Medyada Paylaş


YazarBir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)


Scroll to Top