Mobil Dünyası

Huawei Mate 30 nerede ve ne zaman tanıtılacak?

5 ay Önce Ahmet Toprak

Huawei tüm yaptrırımlara karşı durmaksızın yeni telefonlar üretmeye devam ediyor. Dünya devi şirketlerden yaptırımlar devam ederken Huawei’in Mate 30 serisiyle alakalı yeni bir bilgi daha ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde afişi yayınlanan telefon serisinin önümüzdeki ay piyasaya sürülmesi ön görülüyor. Huawei ise konuya açıklık getirmek amacıyla sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Mate 30 serisinin lansman tarihi ve yeri hakkında bilgi verdi.

Huawei Mate 30 ne zaman ve nerede tanıtılacak?

Huawei’in yeni telefon serisi ile ilgil iyeni sızıntıalr ortaya çıkmay adevam ediyorken, Huawei yaptığı bir duyuru ile tüm dikkatleri üstüne çekti. Huawei, yaptığı açıklamada Mate 30 serisinin 19 Eylül tarihinde, Almanya’nın Münih şehrinde tanıtılacağını açıkladı. Ayrıca Huawei ile ABD hükümetinin yaşadığı sorunlardan dolayı lansmanı yapılacak telefonların tam olarak satış tarihi henüz kisme tarafından bilinmemektedir.

Huawei ile ABD arasında yaşanan sorunlar

Birçok kaynağa göre Huawe’nin yeni amiral gemisi Mate 30 serisinin ABD ticaret yasağından dolayı Google Play hizmet lisansı almayacağını belirtiyor. Bu durumda ise Huawe’nin yeni telefonları saf Android ve HarmonyOS ile tanıtılacağı söyleniyor. Huawei sözcüsünü yaptuğu bir açıklamada ise, ABD hükümeti izin verirse Huawei telefonları Android işletim sistemi ile satışa çıkarılmaya devam edilecek. Eğer ABD hükümeti ile anlaşma sağlanmazsa ise Huawei yeni işletim sistemi HarmonyOS’u geliştirmeye ve piyasaya yeni sürülen telefonlarda HarmonyOS işletim sisteminin olacağının altını çizdi.


Sosyal Medyada Paylaş


Yazar

Ahmet Toprak

Kodlama teknoloji ve bilim ile yakından ilgili olan biri.Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış.

Scroll to Top