Araba

Ortadan Motorlu Canavar Yeni Corvette C8!

6 ay Önce

Öncesinde kamuflajıyla yollarda gördüğümüz Chevrolet Corvette C8 geçtiğimiz saatlerde ortaya çıktı. 6.2 litrelik V8 LT2 motora sahip bu canavar temel Stingray modelinde tam 460 beygir güç üretiyor, Z51 performans paketiyle beraber 495 beygirlik bir canavara dönüşmesi de mümkün.

Manuel şanzıman seçeneği olmayan otomobilde, Ferrari F8 Tributo ve McLaren 720S gibi ortadan motorlu bir tasarım kullanılmış. Şahsen son Honda NSX tasarımına benzettiğim otomobil, Corvette ruhunu biraz bozmuş gibi duruyor.

640nm tork, 460 beygir standart modelle gelen bu canavar Chevrolet’in iddiasına göre Z51 performans paketi ile 0’dan 100’e 3 saniyenin altında çıkıyor. Üzerindeki karbon fiber parçalar sayesinde 1500 kg civarında olacağı da belirtilmiş.

Yeni Corvette C8’in bir çok egzotik orta motorlu rakibine göre hem satın almak hem de üretimi açısından uygun fiyatlı olması gerekiyor. Fiyatı bu yılın sonuna kadar açıklanmayacak olan Corvette C8, GM üretim şefi Mark Reuss’un dediğine göre $60.000 gibi bir fiyata satışa başlanması düşünülüyor.


Sosyal Medyada Paylaş


Yazar


İlginizi Çekebilir


Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış.

Scroll to Top