Teknoloji

PlayStation 5’in Resmen Ön Sipariş Fiyatı Açıklandı

10 ay Önce

Herkesin heyecanla beklediği konsollardan biri olan PlayStation 5 MediaMarkt’ta göründü. Cihazın sitede hâlâ bulunuyor olması bunun yanlış bir alarm olmadığını doğrular nitelikte.

Son derece güçlü ve kendisine özgü oyunlarla geleceğini bildiğimiz PlayStation 5 fiyatı ülkemizde diğer konsollara nazaran daha pahallı gibi görünüyor. Tabi içerisinde olacak yeni teknolojiler ve birçok gelişmelerin fiyata bu denli yansıyacağı bekleniyordu.

İçinde AMD’nin Zen 2 işlemcisi ve grafik birimi olacağını biliyoruz. Buna nazaran süper hızlı SSD’lere de Sony, PlayStation 5’de yer vericek.

MediaMarkt’ın İsveç sayfasında tam 9999 İsveç Kronu olarak belirlenen fiyatı ile ön siparişe açıldı. Herkesin de beklediği gibi konsol biraz tuzlu olacak.

Kendi para birimimize baktığımızda 9999 İsveç Kronu ortalama 5850TL ediyor. Tabi buna vergileri dahil ettiğimizde bu fiyat daha da çok artacağa benziyor.

Daha sonraları bu fiyatın düşüp düşmeyeceği belirsiz. Cihaz asıl satışa çıkana kadar değişebileceği daha doğrusu fiyatının düşebileceği gündemde. Çünkü nerdeyse yarı fiyatında bulunan PlayStation 4 Pro henüz eskimiş değil ve nerdeyse her oyunu rahatlıkla oynatabiliyor.

Sony’nin bu fiyat politikası ile çok müşteri kaybetmesi olası durumda. Çünkü Xbox ile olan rekabetinden galip çıkmaya çalışması gerekiyor. Ve eğer Xbox daha uygun fiyatlı cihaz tanıtırsa olacak durumlar belli.


Sosyal Medyada Paylaş


YazarBir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış.

Scroll to Top