Teknoloji Televizyon

Sonunda Bunuda Gördük! Açılır Kameralı Televizyon…

11 ay Önce

Hepimizin aklına açılır kamera denilince muhtemelen akıllı telefonlar gelir. Huawei’nin alt markası olan Honor bu algıyı yıktı. Çünkü Honor açılır kameralı televizyon ile bir ilk yaşatacak. Global Mobil İnternet Konferansı’nda konuşan Honor Başkanı George Zhao yakın zamanda tanıtımı gerçekleştirilecek olan Honor Vision TV hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Konferansta en dikkat çeken açıklama şüphesiz açılır kamera oldu. Bu kamera sayesinde görüntülü arama ve yüz tanıma gibi özellikler sunulacak. Aynı zamanda kullanıcı profili oluşturulabilecek ve bu sayede kullanıcıyı tanıyan televizyon kanal sıralaması, uygulama gibi fonksiyonları destekleyecek. El hareketleri ile de kontrol sağlanabilecek.

Bu sefer Huawei’nin geliştirdiği Kirin işlemciler yerine Honghu 818 adlı işlemci kullanılacak. Bu işlemcinin Baidu ve Huawei ortak yapımı olduğu söyleniyor.

55 inç olacak bu televizyonun fiyatının 1450 dolar gibi bir değer olacağı da söylenenler arasında. Televizyon 8K/30 Fps ve 4k/120 Fps video oynatma imkanı sunacak. Gürültü azaltma, otomatik renk yönetimi ve dinamik kontrast iyileştirme gibi daha birçok özellik sunan televizyon 9 Ağustos tarihinde resmi olarak tanıtılacak.


Sosyal Medyada Paylaş


YazarBir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış.

Scroll to Top