İnstagram Sosyal Medya Teknoloji

TikTok Yasaklanınca İntihar Etti

8 ay Önce Ahmet Toprak

Hindistan’da bir kadın TikTok isimli uygulamada çok vakit geçirmesi yüzünden kocası tarafından uygulamayı kullanmasına yasak getirildi. Anitha isimli kadın bu yasağın ardından zehir içerek kocasına o anda yaşananların kayıtlarını gönderdi.

Kadının kocası, Anitha’ nın uygulamada gereğinden fazla vakit geçirdiği ve sorumluluklarını yerine getirmeyip uygulamayı bir bağımlılık haline getirdiği için kullanmasını yasakladığını açıkladı.

YASAKLANMIŞTI!!

Yaşanan bu ölümlerden sonra Nisan ayında Tamil Naduda bulunan Madras Yüksek Mahkemesi, uygunsuz içerikleri gerekçe göstererek uygulamayı yasaklayan geçici bir karar aldı. Bu kararla uygulama Google Play Store ve Appleın App Storeundan 25 Nisana kadar kaldırılmış ancak daha sonraki bir kararla uygulamanın yasağı kaldırılmıştı.

Kaynak:DHA

Kocasına yolladığı görüntülerde kadının zehri sıvı olarak aldığı gözüküyor. O sırada Singapur’a iş için giden kocası görüntüler kendisine ulaştığında olanları akrabalarına bildirdi. Akrabaları Anitha’yı hastane ’ ye götürmeyi başardılar fakat 24 yaşındaki kadın hastanede hayatını kaybetti.


Sosyal Medyada Paylaş


Yazar

Ahmet Toprak

Kodlama teknoloji ve bilim ile yakından ilgili olan biri.Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

Ahmet

merhaba arkadaşlar web siteniz oldukça hoş biraz gizemli şeylere ağırlık verirseniz takip edeceğim bir yere dönüşürsünüz

Eliz Yılmaz

Ladin Selam bu web sitesinin geliştirilmeye çok ihtiyacı var ama şimdilik iyi gidiyorsunuz


Scroll to Top